Bin903, Beşiktaş, Beşiktaş haberleri, Beşiktaş videoları, Çarşı

AnasayfaTakvimÜye ListesiKullanıcı GruplarıSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Son Mektup

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
carsiahmet
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 402
Lakap : cArsiAhmet!
Üye Puanı : 845
Rep : 1
Ruh Hali :

MesajKonu: Son Mektup   Perş. Mart 19, 2009 8:10 pm

Yazdığın son mektup şu an elimde
Okuyup ağlıyorum her kelimede
Demek ki yalanmış aşkın sevginde
Mutlu ol diyorsun sensiz olur mu
Teselli artık neyi değiştirir ki
Elinle kabrimi kazdın demek ki
Ben zaten dünyada gün görmedim ki
Son darbeyi vurdun bu son mektupla
Ayrılsak ta mutluluk dilerim sana
Katlanmak zorundayım göz yaşlarıma
Yazdığın haberin her satırına
Ecelimi kazsan da şu son mektupla
Demek ki sevenler böyle yanarmış
Tanrının verdiği canı kul alırmış
Benim kaderimde de ayrılmak varmış
Her şeyi anladım bu son mektupla
Teselli artık neyi değiştirir ki
Elinle kabrimi kazdın demek ki
Ben zaten dünyada gün görmedim ki
Son darbeyi vurdun bu son mektupla

Çarşı...Çarşı....Çarşı...Çarşı...
Yazdıkça yazasım gelir okudukça okuyasım gelir öyle bir ruhtur çarşı bazen odamda bazen giysilerimde süslediğim bir yazıdır çarşı,görenlerin içini çektiği,özendiği,taklidi hayranı kaldığı bir ruhtu çarşı.
Dünyanın her bir kentinin duvarlarında spreylerle özenle yazılmış bir moda dır çarşı.
Bazen sağcı bazen solcu bazen anarşi bazen barışçı bazen...bazen....
Haksızlığa karşı dayanamaz karşısındaki evren kralı dahi olsa ''akıllı ol ulan''demesini bilendir çarşı..
Küçük yetim bir yavrunun;yaşlı yatalak amcanın bakıcıları olmuştur çarşı.
Savaşa,ırkçılığa,ozon tabakasına,nükleere,tıraş basına,mafyaya,çeteye,atoma,hiroşimaya,ruhsuz futbolculara,beceriksiz başkana vs.vs.vs. ama ne yazıkki en son çarşı kendine de karşı çıkmıştı....

Peki çarşı doğrumu yapmıştı haklımıydı son mektup bu mu olmalıydı.Bakalım..
Bu ülkenin tüm sorunlarıyla savaşıp sosyal mesajlar veren bu nacizane muhteşem grup hiç ama hiç sevilmemişti.Bazı kanı bozuk ama kolları uzun çakallar tarafından sürekli çekiştirilip iftira üstüne iftira atan karakteri bozuk şahsiyetler bir kara bulut gibi çökmüştü üzerimize.Çarşı bunlara tın der geçerdi zaten öylede yapıyordu ama sonunda görüldüki bu yaralar kaşındıkça beşiktaşımıza sıçrayıp onu lekeliyordu.
Tüm beşiktaşlının kafası darma duman acaba çarşı doğrumu yapmıştı.
Bu aynı şu kısa masala benzer;
Zamanın birinde bulaşıcı hastalığı olan bir anne varmış birde dünya tatlısı bir çocuğu doktorlar anneye ya çocuğundan uzak kalırsın yada çocuğunda sende ölüme mahkum kalırsınız.
Anne yüreği dayanamamış karar vermiş yaşadığı diyarlardan çocuğunu güvenli bir yere bırakıp sessiz sedasız gitmeye.Ve o gün gelmiş ağıtlar yakarak feryatlar savurarak kayıplara karışmış.....
Evet biraz olsun çarşının ne yaptığını anlamışsınızdır beşiktaşıma zarar geleceğine kafama sıkar giderim dedi ve gitti...

Her zaman kalbimizin bir kenarı boş kalacak ama bir efsane yi yaşatmasını bileceğiz.
Çarşı kelimesi dudaklarımızdan inadına gitmeyecek.Herzaman o ruhu kaybetmemeyi bileceğiz.
Asıl aşk şimdi başlayacak dışardaki yılanlara çarşı gitti beşiktaş bitti lafları ettirmemek için on misli sarılacağız bayrağımıza şanımıza.
Bizler hayata küsmeyeceğiz küsmemeliyiz.Biz beşiktaşlılıyız biz çarşıyız...
Bu günden itibaren el ele kol kola verip şaibeli sürüngenlere yılanlara çakallara meydan vermeyeceğiz..
Çarşının ruhunu her zaman yaşatacağız.bizlere bıraktığı o son mektubun içinde derinliğinde bunları söylemeye çalışmıştı çarşı bizlere..
Hepinizin kafası karmakarışık biliyorum ama bana gerçekten inanın çarşı artık bir efsane olarak kalacaktır;ama bellimi olur belki bir gün geri döner ama o gün inanın bu gün değildir...
Bizler bu efsaneyi kalbimizde dilimizde gönlümüzde yaşatacağız bundan sonra beşiktaşımız için en iyi ne olacaksa bunu gerçekleştirmeye çalışacağız.....

Son Mektup
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SÜPER BİR HİKAYE OKUMADAN GEÇERSENİZ KAYBEDERSİNİZ!!